Każda rzecz kupiona ma jakieś opakowanie, ale już mało, kto wie albo nie interesuje się tym, że jakie techniki zastosujemy przy pakowaniu, to pakowanie może przynieść duże oszczędności. Najnowsza technika pakowania to flowpack, polega na maksymalnym wykorzystaniu opakowania tak, aby potrzebne było jak najmniej samego opakowania.

 

Flowpack polega na ergonomicznym pakowaniu każdego produktu. Ten rodzaj pakowania jest możliwy do wszystkich produktów. Pozwala to na zaoszczędzenie dużej ilości czasu i pieniędzy. Pakowanie taką techniką jest już dostępne w naszym kraju. Wiele zakładów już stosuje tą technikę.

 

Moda na polepszanie i udoskonalenie sposobów pakowania jest długa. Pakowanie zawsze kojarzyło się z kilkoma zasadami. Pierwsza zasada to, że pakowanie musi być wykonane starannie, druga zasada to zachowanie szczególnej ostrożności podczas pakowania tak, aby nie uszkodzić zawartości. Nowa technologia pakowania flowpack pozwala na pakowanie ręczne z zachowaniem maksymalnej ostrożności o produkt pakowany. Duże znaczenie ma flowpack dla dużych firm, które zużywają ogromne ilości surowca do pakowania. Ich oszczędności mogą być znaczące a samo pakowanie może być przyjemne. Nowa technologia została bardzo dobrze przyjęta przez firmy zajmująca się produkcją rzeczy ozdobnych. Pakowanie w tych firmach na przykład delikatnych dzbaneczków czy też innych delikatnych i kruchych rzeczy zawsze powodowało duże straty. Teraz dzięki flowpack można zminimalizować niepożądane straty, jakie wynikał nie z niezaradności pracowników, ale po prostu ze specyficznej produkcji danego produktu. Pakowanie taką techniką jest zbawienne dla pakowania bombek.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: